کدخبر : 233


دانشجو مولفه مهم بیداری جامعه استنماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو یکی از مولفه های مهم بیداری و سوق دادن جامعه به سمت مطالبه گری برای پویایی و بالندگی است. حجت اسلام سید مهدی موسوی نژاد روز یکشنبه به مناسبت روز دانشجو درگفت وگو با ایرنا افزود: دانشگاه یک باشگاه اندیشه و محل تضارب افکار برای تعالی جامعه […]دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۹

نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو یکی از مولفه های مهم بیداری و سوق دادن جامعه به سمت مطالبه گری برای پویایی و بالندگی است.

حجت اسلام سید مهدی موسوی نژاد روز یکشنبه به مناسبت روز دانشجو درگفت وگو با ایرنا افزود: دانشگاه یک باشگاه اندیشه و محل تضارب افکار برای تعالی جامعه است.

وی اضافه کرد: جریان های سیاسی نباید برای بقا و رسیدن به منافع باندی و حزبی از این مولفه بسیار حیاتی سو استفاده کنند.

نماینده دشتستان بیان کرد: جریان های سیاسی باید دانشجویان را به مسایل روز اگاه و به سمت دانش افزایی برای تکامل انسانی سوق دهند نه اینکه با یارگیری از این قشر استفاده ابزاری کنند.

موسوی نژاد گفت: همیشه برای توسعه و رشد جوامع بشری مراکز علمی و پژوهشی یکی از مولفه های مهم به شمار می روند طوری که شکل گیری و مانایی تمدن با حضور اندیشمندان انجام شده است.

وی افزود: عمده ترین درخواست مطالبه گری در قشر دانشجو است و مهمترین موضوع برای این قشر حقوق عمومی جامعه است و مطالبات صنفی در مرحله بعدی قرار می گیرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مطالبه گری دانشجویان بدون محافظه کاری برای رسیدن به جامعه ای انسانی ویژگی بارز این قشر است.

وی گفت: دانشجو به دلیل بینش و اشراف به موضوعات مرز حق و باطل را بخوبی تشخیص می دهد و با عملیاتی کردن دانش خود مسیر پیشرفت را فراهم می کند.

Share
دیدگاه شما