کدخبر : 3263


وزیر نیرو در دشتستان:

سد دالکی در دشتستان ۴ ساله تکمیل می‌شودبه گزارش دالکی نیوز به نقل از اتحاد خبر وزیر نیرو گفت: تسریع در ساخت دالکی یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است که با انتخاب پیمانکار جدید و توانمند تلاش می‌شود این سد که نیازهای کشاورزان دشتستان را برطرف می‌کند ۴ ساله تکمیل و افتتاح شود. به گزارش اتحاد خبر، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در […]شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷

به گزارش دالکی نیوز به نقل از اتحاد خبر وزیر نیرو گفت: تسریع در ساخت دالکی یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است که با انتخاب پیمانکار جدید و توانمند تلاش می‌شود این سد که نیازهای کشاورزان دشتستان را برطرف می‌کند ۴ ساله تکمیل و افتتاح شود.

به گزارش اتحاد خبر، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در بازدید از ساختگاه سد دالکی دشتستان با بیان اینکه این سد ۲ سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شد اظهار داشت: بنا به درخواست مردم منطقه دشتستان بنا به ضرورت توسعه کشاورزی و تامین آب نخلستان‌ها تصمیم گرفته شد سد دالکی ساخته شود.

وی با اشاره به توقف ساخت سد دالکی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتبار مالی به سبب کاهش قیمت و صادرات نفت و محدودیت‌های مالی دولت، تامین اعتبار ساخت سد دالکی امکان پذیر نشد و ساخت سد متوقف شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه از پیمانکار سد دالکی انتظار تامین مالی برای ادامه ساخت سد بود خاطرنشان کرد: تامین مالی از سوی پیمانکار میسر نشد و تصمیم بر تغییر پیمانکار سد دالکی دشتستان گرفته شد.

چیت‌چیان با اشاره به انتخاب پیمانکار جدید و توانمند گفت: فرایند تغییر پیمانکار ۵ ماه پیش‌بینی شده بود که با تلاش‌های انجام شده در مدت کمتر از سه ماه پیمانکاری که سد کرخه ساخته بود و دارای توانمندی مالی و تجهیزاتی بود انتخاب شد و بزودی کارگاه آن فعال می‌شود.

وی با تاکید بر تسریع در تکمیل سد دالکی بیان کرد: ساخت سد دالکی از تاکیدات و ضروریات است که این مهم در اولویت کار وزارت نیرو قرار دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه خشکسالی در منطقه دشتستان مشکلاتی را به بار آورده است خاطرنشان کرد: زمانی این منطقه در این فصل از سرسبزترین مناطق بود که به سبب خشکسالی‌های ۱۵ ساله اکنون مشکلات این منطقه مشاهده می‌شود.

چیت‌‌چیان با بیان اینکه بحران کم‌آبی در همه نقاط جهان و کشور حاکم است تصریح کرد: علاوه بر ساخت سد دالکی باید فرهنگ مدیریت مصرف آب برای  استفاده مطلوب از منابع آب در دستور کار کشاورزان و مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه تمام توان خود را برای تسریع در ساخت سد دالکی بکار گرفته‌ایم گفت: ماهانه باید پیشرفت ساخت سد دالکی در اختیار من قرار بگیرد تا در صورت بروز مشکل زمینه برطرف کردن مشکل و  تسریع ساخت آن فراهم شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه پس از ساخت سامانه  و بند انحرافی، عملیات اجرایی بدنه سد دالکی آغاز می‌شود تاکید کرد: تسریع در ساخت دالکی یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است که با انتخاب پیمانکار جدید و توانمند تلاش می‌شود این سد که نیازهای کشاورزان دشتستان را برطرف می‌کند ۴ ساله تکمیل و افتتاح شود./

Share
دیدگاه شما