کدخبر : 4312


دالکی نیوز :

غلامحسین پناه سخنگوی شورای شهر دالکی : صاحب کاروانسرا کیست ؟ حل معضل آب در اولویتبه گزارش دالکی نیوز نشست خبری شهردار وسخنگوی شورای شهردالکی با اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی با حضور مشاور فرهنگی استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری بوشهر در سالن جلسات برگزار شد. غلامحسین پناه سخنگوی شورای شهر دالکی : صاحب کاروانسرا کیست ؟ حل معضل آب در اولویت سخنگوی شورای شهر دالکی ضمن عرض تبریک عید […]پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۵:۱۰

به گزارش دالکی نیوز نشست خبری شهردار وسخنگوی شورای شهردالکی با اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی با حضور مشاور فرهنگی استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری بوشهر در سالن جلسات برگزار شد.

غلامحسین پناه سخنگوی شورای شهر دالکی : صاحب کاروانسرا کیست ؟ حل معضل آب در اولویت
سخنگوی شورای شهر دالکی ضمن عرض تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات اظهارداشت: مردم با حضور در انتخابات در سرنوشتشان دخیل بوده و معنای این حضور و انتخابشان یعنی افرادی که انتخاب شده خودرای و مستبد نیستند و در خدمت رسانی بی منت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

غلامحسین پناه، سخنگوی شورای اسلامی شهر دالکی با اشاره به اینکه مردم در سرنوشت خود دخیل هستند، اظهار داشت: معنای حضور مردم این است که افراد منتخب بایستی مورد وثوق مردم باشند.

وی اتحاد و همدلی پنج نفر اعضای شورای اسلامی شهر دالکی را یکی از دستاوردهای این نهاد دانسته و تصریح کرد: یکی از چالش های مهم هر شورایی انتخاب شهردار است که ما این انتخاب را با محوریت سه ملاک جوان گرایی، اخلاق مدار بودن و پاکدستی و اینکه شهردار از بدنه دولت باشد، قرار دادیم.
وی ضمن تشکر از شوراهای ادوار گذشته شهردالکی اضافه کرد: اولین و مهمترین وظیفه شوراها انتخاب شهردار است که از بین ۱۶ گزینه پیشنهاد شده که تقریبا ۴ تا ۵ مورد آن سابقه شهردار بودن داشتند دکتر سروش گرمسیری نژاد را انتخاب کردیم که اقدامات و عملکردهای خوبی داشته است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر دالکی گفت: از روز اول تمام هم و غم شورای شهر این بوده که به مشکلات مردم رسیدگی شود و هیچ چیزی را برای خود و یا سلیقه سیاسی خود نخواسته ایم. تمام سعیمان این است که در پایان دوره شورا مردم از شورا وشهرداری راضی باشند.

غلامحسین پناه تاکید کرد: افتخاری که شورای پنجم دارد، حضور یک خانم در این شورا است و اتفاق خوب دیگر نیز حضور دکتر گرمسیری نژاد در شهرداری است.
غلامحسین پناه حل مشکل آب نخیلات دالکی را از اولویتها عنوان کرد و گفت: با توجه به زلزله سال ۹۲ و خشک شدن چشمه آب گوگردی که پیامد آن خشک شدن ۲۰ هزار اصله نخل بود جلسه ای با مدیر کل آب منطقه ای استان برگزار و از چشمه آب گوگردی بازدید بعمل آمد و در حال حاضر روند مناقصه آن در حال اجرا میباشد

وی در ادامه بیان داشت: در این خصوص مقرر شد مناقصه ای انجام شود و پیمانکار برای حفر چاه بزودی اقدام کند.
وی در تشریح اقدامات انجام گرفته درشورای شهر دالکی ابراز داشت: ۱۸۰۰ متر اصلاح شبکه آب – عملیات اجرایی خیابان غدیر با پیشرفت ۸۰ درصدی –تخصیص ۳۰ میلیون تومان برای ساخت حرم شهدای گمنام –نصب ۶۰ عدد پایه برق – همکاری و همیاری در اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی و ورزشی – پیگیری احداث سالن ورزشی – ساماندهی آرامستان –نصب تمثال شهدا –پیگیری نمایندگی پلیس راهور-اصلاح ۱۰۰۰ متر شبکه برق را از جمله اقدامات شورای شهر عنوان کرد.
وی با بیان اینکه پیگیر مشکلات شهردالکی هستیم در تشریح عمده ترین مشکلات موجود گفت: تسریع در روند آب رسانی به نخیلات –روکش نمودن آسفالت بلوار ورودی و خروجی –احداث المان ورودی و مخزن ۵ هزار مترمکعبی را از جمله پیگیریها و مشکلات موجود شهر دالکی عنوان کرد.
غلامحسین پناه وضعیت کاروانسرای شهردالکی را اسفبار توصیف کرد وگفت: معلوم نیست مالک کاروانسرا اوقاف است یا میراث فرهنگی ،کاروانسرا جولانگاه حیوانات ولگرد شده چرا برای کاروانسرای برازجان اعتبار تخصیص میدهند ولی برای کاروانسرای دالکی هیچ اعتباری تخصیص نمیدهند.
وی در خصوص آب شرب دالکی با بیان لزوم اصلاح شیوه مصرف مردم گفت: در شهردالکی ۵۰ کیلومتر شبکه آب وجود دارد که از زمان شهر شدن دالکی تاکنون فقط ۱۰ کیلومتر آن اصلاح شده است.
غلامحسین پناه میزان هدر رفت آب دالکی را ۴۰ درصد عنوان کرد و بیان داشت: بحث کلر زنی آب دالکی را با شبکه بهداشت پیگیری خواهم کرد.

سخنگوی شورای شهر دالکی  با اشاره به اینکه از برنامه های ما در شورای پنجم حل موضوع آب شرب شهر دالکی است، گفت: این یکی از معضلات و مسائل حال حاضر در این شهر می باشد. البته ما در دالکی معضل آب شرب نداریم ولی چون لوله های آب فرسوده است هدررفت آب داریم و. از مسئولین تقاضا داریم تا این موضوع که تبدیل به بحران شده است هر چه زودتر حل بشود.

Share
دیدگاه شما