کدخبر : 3639


دالکی نیوز:

مسوولیت جوان نخبه دشتستانی در دانشگاه شیراز+تصاویر و بیوگرافیدالکی نیوز:دکتر احمد شیخی جوان نخبه دشتستانی و استاد تمام دانشگاه شیراز طی حکمی از طرف سرپرست دانشگاه شیراز به سمت مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز منصوب شد. به گزارش دالکی نیوز به نقل از اتحادخبر؛ مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین وجدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، جمعی از اساتید و […]شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶

دالکی نیوز:دکتر احمد شیخی جوان نخبه دشتستانی و استاد تمام دانشگاه شیراز طی حکمی از طرف سرپرست دانشگاه شیراز به سمت مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز منصوب شد.

به گزارش دالکی نیوز به نقل از اتحادخبر؛ مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین وجدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، جمعی از اساتید و کارکنان در تالار دکتر مصطفوی برگزار شد.

 

در این آئین دکتر احمد شیخی به سمت مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز منصوب شد و از زحمات چهار و نیم ساله خانم دکتر زهرا ریاحی زمین تقدیر به عمل آمد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز ،با بیان اینکه هم اکنون ۱۴ درصد دانشجویان دانشگاه شیراز در مقطع دکتری و ۳۴ درصد در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند؛ اظهار داشت: با توجه به آمار در حال حاضر ۴۸ درصد دانشجویان دانشگاه شیراز در تحصیلات تکمیلی حضور دارند و بر اساس برنامه ریزی ها تعداد دانشجویان ارشد ودکتری باید به شصت درصد افزایش یابد.

دکتر سید محسن تقوی گفت: تحصیلات تکمیلی رکن اصلی و اساسی ماست و در سطح بندی دانشگاه چه در داخل و چه براساس معیارهای بین المللی، بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد مقالات دانشگاه شیراز مستخرج از دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و بسیاری از طرح های پژوهشی و قراردادهای برون سازمانی نیز توسط دانشجویان ارشد و دکتری در بخش های مختلف دانشگاه انجام می شود و این نشان دهنده آن است که بار اصلی پژوهش دانشگاه روی دوش دانشجویان تحصیلات تکمیلی قرار دارد.

دکتر تقوی اظهار داشت: با توجه به این موارد، ایجاد رشته های جدید و بین رشته ای و رشته های مورد نیاز جامعه توسط دانشگاه شیراز مورد حمایت قرار می گیرد.

دکتر احمد شیخی مدیر جدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز هم در این مراسم با اشاره به اهمیت تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک پژوهش و نو آوری، تولید علم، کارآفرینی و ارتباط با صنعت اظهار داشت: براساس اهداف موجود در اسناد بالادستی علم کشور یعنی نقشه جامع علمی، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا کیفیت آموزش و پژوهش در تحصیلات تکمیلی همراه با ارتقاء جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه شیرای صورت گیرد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز به برنامه ها و استراتژی این دانشگاه در حوزه تحصیلات تکمیلی پرداخت و گفت: افزایش فرصت مطالعاتی سالانه دانشجویان دکتری و هیأت علمی، افزایش نسبت دانشجویان خارجی به داخلی، افزایش درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، افزایش کیفیت آموزش و پژوهش، توسعه دوره های بین رشته ای، تداوم توسعه دوره های دکتری در جهت اصلاح هرم دانشجویی و افزایش اخذ طرح با صنعت برای اعضاء هیأت علمی و دانشجویان دکتری در دستور کار مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز قرار دارد./ص

 

 

خلاصه بیوگرافی علمی از دکتر احمد شیخی

 

·         عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران 

·         سردبیر  (Editor in Chief  ) مجله بین المللی علوم و فنون ایران- شاخه علوم

·        برنده جایزه آکادمی علوم کشور های در حال توسعه (TWAS) در سال ۲۰۱۴ برای دانشمندان جوان

·        برگزیده دوره ۲۷ جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش پژوهش های بنیادی در اسفند ۱۳۹۲ و دریافت جایزه از ریاست محترم جمهور

·        عضو بنیاد ملی نخبگان

·        داور ممتاز و برگزیده انتشارات فیزیک اروپا در سال ۲۰۱۳ (European Physical Journal)

·        رئیس گروه اختر فیزیک و کیهانشناسی دانشگاه شیراز ( ۹۲ تا کنون)

·        مدیردفتر استعداد های درخشان دانشگاه شیراز (خرداد ۹۳ تا بهمن ۹۵)

·        مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز ( بهمن ۹۵  تا کنون)

·        پژوهشگر برتر دانشگاه شیراز در سال های  ۹۱ و۹۲ و  ۹۳ و  ۹۴  و ۹۵ و  پژوهشگر برتر استان فارس در سال ۹۳

·        پژوهشگر برتر دانشگاه شهید باهنر و استان کرمان در همه سالهای ۸۷  الی۹۰ 

·        چاپ   بیش از ۱۵۰ مقاله ISI  در مجلات معتبر بین المللی با ضریب تاثیر بالا در ۱۰ سال گذشته

·         ارائه بیش از ۴۰ مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی

·        عضو هسته مرکزی قطب علمی نجوم و اختر فیزیک و عضو پیوسته انجمن فیزیک ایران و انجمن نجوم ایران

·        راهنمایی و مشاوره بیش از ۲۰  پایان نامه کارشناسی ارشد و۷ رساله دکترا در گرایش اختر فیزیک و کیهان شناسی

·         تالیف دو کتاب بنام های “آشنایی با بخش تاریک کیهان”  و “انرژی تاریک” ( دومی در دست چاپ)

·        رتبه ۱۰۰ کنکور و قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سال ۱۳۷۴

·        انصراف از رشته پزشکی در سال ۱۳۷۵ و طی دوره سربازی دو سال در جزیره تنب بزرگ در گردان پدافند هوایی نیروی دریایی سپاه و سپس انتخاب رشته فیزیک دانشگاه شیراز در سال ۱۳۷۷ ( انتخاب اول)

·        دکترای فیزیک تیر ماه ۱۳۸۶ از دانشگاه شیراز با چاپ ۱۲ مقاله  ISI ( طول تحصیل ۷ ترم)

·        کارشناسی ارشد فیزیک  بهمن۱۳۸۲ از دانشگاه شیراز با معدل ۱۸ ( طول تحصیل ۳ ترم)

·        کارشناسی فیزیک بهمن  ۱۳۸۰ از دانشگاه شیراز با معدل ۵/۱۷ ( طول تحصیل ۷ ترم)

·        دیپلم سال۱۳۷۴ دبیرستان نمونه دولتی امام خمینی بوشهر/ص

Share
دیدگاه شما