کدخبر : 339


مصاحبه ۹ دی با امام جمعه دالکی حجت الاسلام والمسلمین طالبیحجت الاسلام والمسلمین طالبی در آستانه یوم الله نهم دی در گفت‌وگویی با محوریت فتنه تحلیلی ارائه کرد و به سوالتی که این روزها بیشتر شنیده می‌شود پاسخ دادند.   به گزارش دالکی نیوز: بزرگترین ویژگی حماسه ۹ دی مردمی بودن آن بود که مردم خودجوش به صحنه آمدند و تیر خلاص را بر قلب […]یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ - ۹:۴۲

حجت الاسلام والمسلمین طالبی در آستانه یوم الله نهم دی در گفت‌وگویی با محوریت فتنه تحلیلی ارائه کرد و به سوالتی که این روزها بیشتر شنیده می‌شود پاسخ دادند.

 

به گزارش دالکی نیوز: بزرگترین ویژگی حماسه ۹ دی مردمی بودن آن بود که مردم خودجوش به صحنه آمدند و تیر خلاص را بر قلب فتنه زدند و به این غائله خاتمه دادند. از جمله مطالبی بود که امام جمعه دالکی درباره آن به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

متن کامل مصاحبه با حجت الاسلام طالبی را در ادامه می خوانید.

 

سم الله الرحمن الرحیم، من ابتدا تشکر می کنم از اینکه حضرتعالی امسال این توفیق را نصیب دوستان پایگاه خبری- تحلیلی دالکی نیوز کردید تا هم برای گفتگو خدمت شما برسیم و هم باشما دیداری داشته باشیم.

اگر اجازه بدهید از همین جا وارد بحث شویم و چند سوال را از شما بپرسیم.

سوال اول: اگر بخواهیم به فتنه ۸۸ نگاهی دوباره داشته باشیم عوامل اصلی فتنه ۸۸ چه کسانی بودند و به چند دسته تقسیم می شوند؟

بسم الله الرحمن الرحیم، الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین.

بنده به نوبه خودم از تلاش های مخلصانه شما در پایگاه خبری – تحلیلی دالکی نیوز صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم خدمات شما مورد قبول حضرت صاحب الامر(عج) قرار بگیرد و به برکت دعای ایشان از اشتباهات و لغزش ها مصون بمانیم.

طرح و برنامه ریزی کشورهای استکباری برای به زانو در آوردن کشور عزیزمان که از اول انقلاب علم مخالفت با استکبار جهانی را برافراشته بود و مقتدرانه در مقابل آنها ایستاده و باعث شد که هیمنه استکبار را در جهان خورد کند لذا آنان در صدد تقابل و براندازی آن بر آمدند و از اول انقلاب به اسباب و عوامل مختلف رو آوردند الحمد الله در همه ی زمینه ها شکست خوردند تا این که در انتخابات ۸۸ با تمام توان با کشور هایی که روح استکباری دارند را با خود همراه کردند که در این انتخابات تیر خلاص را به جمهوری اسلامی بزنند و کار مملکت و نظام را یکسره کنند طبیعتا برای اجرایی شدن چنین امری باید در بین کاندیدا کسی را با خود همراه می کردند تا به خواسته خودشان برسند که متاسفانه این دو نفر (موسوی و کروبی) با آهنگ آنها همنوا شدند و با اعمال خودشان افکار آنها را تایید کردند عوامل اصلی آن :

  • عوامل خارجی بودند که با طرح و برنامه ریزی و به وسیله رسانه نحوه اغتشاش گری را به آنان آموزش می دادند.
  • عوامل داخلی که برای اجرایی شدن آن برنامه ها با آنها همکاری و رهبریت فتنه را عهده دار شدند.

کسانی که این جریانات و ظلم ها را به نظام و رهبری دیدند و سکوت کردند که از آنها به ساکتین تعبیر می شود.

 

سوال دوم: تحلیل حضرت عالی از روند شکل گیری فتنه ۸۸ چیست؟

روند شکل گیری این فتنه عدم تمکین در برابر قانون بود و در روایات می فرماید که انسان بین خوف و رجاء ، یعنی امید و ترس گام بردارد اگر این چنین شد در هر حال انسان می تواند خود را کنترل کند که در صورت رسیدن طغیان نکند یا در صورت نرسیدن شکست روحی نخورد ولی این آقایان فقط برای پیروزی آمده بودند لذا خود را برای پیروز شدن صد در صدی با هر قیمتی آماده کرده بودند و گزینه تقلب را هم برای روز مبادا که اگر رأی نیاورند آماده کرده بودند تا به افکار عمومی القا کنند که در انتخابات تقلب شده است و با تمسک به این گزینه هم خود و هم عده ای فریب خورده را به میدان آوردند و این فتنه را سازماندهی کردند.

 

سوال سوم: فتنه سال ۸۸ به دست مقام معظم رهبری شکست خورد یا مردم؟

فتنه ۸۸ به وسیله سکاندار این انقلاب مقام معظم رهبری و بصیرت دهی ایشان و همچنین ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهان و کوتاه نیامدن در برابر آنها نقش بسزایی را در کنترل آن ایفا کردند و همچنین حضور گسترده مردم در روز ۹ دی قابل تحصین و بی بدیل بود که به صحنه آمدند و حمایت خود را از نظام و انقلاب و رهبری نشان دادند و این بزرگترین سرمایه است که مردم خود را از نظام جدا نمی بینند به حق فتنه سال ۸۸ در هر کشور دیگری اتفاق می افتاد نظام آن را دگرگون می کرد.

 

سوال چهارم: نگاه و تحلیل حضرت عالی نسبت به حماسه ۹دی چیست؟

حماسه ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ این انقلاب بوده و هست و باید گرامی داشته دشود و همچنین قله ی اوج دفاع از این انقلاب در زمان فتنه بود که این ملت با تمام تمام توان خود به میدان مقابله با فتنه آمدند این ملت با حضور خود مشت محکمی را به دهان یاوه گویان و کسانی که نسبت به این نظام و قانون اساسی آن کج دهنی کرده بودند زدند حرکت ۹ دی برخاسته از عمق وجود و همراه با اعتقادات عمیق این ملت بود که شاید در ۹دی جنبه اعتقادی آن بر جنبه سیاسی آن غلبه داشت.

 

سوال پنجم: چه ویژگی هایی از این حماسه عظیم باید بیان شود؟

بزرگترین ویژگی حماسه ۹ دی مردمی بودن آن بود که مردم خودجوش به صحنه آمدند و تیر خلاص را بر قلب فتنه زدند و به این غائله خاتمه دادند ویژگی دیگر بصیرت مردم بود که اگر درک و فهم عمیق مردم نبود ممکن بود شکست مقطعی بر پیکره فتنه وارد شود ولی استمرار نمی یافت.

 

خب حضرت استاد! خیلی وقت شریفتان را گرفتیم. از این که چنین فرصتی را به ما دادید متشکریم.

 

خدا انشاالله شما را برای خدمت به اسلام و انقلاب موفق بدارد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 

 

 

Share
دیدگاه شما